Strona internetowa Szkoły Podstawowej w Krauszowie
Strona Główna - Nasza kadra - Kontakt - E-dziennik - Galeria - Szukaj
Search   
SZKOŁA
E-dziennik

Patron

Osiągnięcia

Historia

Kronika

Nasza kadra

Certyfikaty

Biblioteka

Logopeda i pedagog
DOKUMENTY
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczny

Wymagania edukacyjne

Rekrutacja
UCZNIOWIE
Pomoce do lekcji

Samorząd uczniowski

Godzina kodowania

E-dziennik - instrukcja

Pomagamy innym
RODZICE
E-dziennik

Dodatkowe dni wolne

Programy profilaktyczne

E-dziennik - instrukcja


Rekrutacja
PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE OD 1 WRZEŚNIA 2020 R.

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa obowiązująca na terenie
Szkoły Podstawowej im. św. S. Kostki w Krauszowie
w okresie organizowania zajęć w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19
(aktualizacja na dzień 1 września 2020 r.)Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
Załącznik nr 4

Załącznik nr 5
Załącznik nr 6
Załącznik nr 7
Załącznik nr 8


Konkurs - Rymowanki dla rolników
Plakat konkursu - Rymowanki dla rolników


Szczegóły konkursu na stronie: https://krakow.stat.gov.pl/powszechny-spis-rolny-psr-2020/konkursy/konkurs-rymowanki-dla-rolnikow/
 Dodane przez Linka1971 dnia październik 17 2020 13:30:54 ˇ 1 Czytań Drukuj
Dzień Nauczyciela
 Dodane przez Linka1971 dnia październik 14 2020 23:42:45 ˇ 4 Czytań Drukuj
e-Bieg Erasmusa
Logo Erasmusa


W dniu 15.10. 2020 nasza szkoła weźmie udział w e-Biegu Erasmusa! Reprezentować nas będzie 4 osobowa sztafeta , której zadaniem będzie wspólnie wykonać bieg przez 60 minut na boisku sportowym w Krauszowie. (https://www.erasmusdays.eu/event/iv-e-bieg-erasmus-2/ - link do wydarzenia). Trzymajcie za nas kciuki 🏅🏆
Ambasadorką biegu została Oktawia Nowacka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska z Rio, mentorka. Oktawia wprowadzi Bieg Erasmusa na kolejny nowy tor, przygotowując cykl materiałów treningowych i szkoleniowych dostępnych na stronie biegu. W części odcinków wystąpią gościnnie znani sportowcy, a całość zostanie uzupełniona o treści z obszaru przygotowania mentalnego, zdrowego trybu życia i diety ( zachęcamy do oglądania).

Informacje o Biegu Erasmusa oraz posty z (nie tylko) biegowego świata można śledzić na fanpage’u fb.com/BiegErasmusa.

Udział w biegu jest w tym roku nieodpłatny ale zachęcamy do dowolnego wsparcia podopiecznych Towarzystwa, młodych, niewidomych i niedowidzących sportowców, których zrzesza Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Na tej stronie można znaleźć potrzebne dane: www.laski.edu.pl/pl/numery-kont (w tytule przelewu wpisując: Bieg Erasmusa).
 Dodane przez Linka1971 dnia październik 12 2020 21:19:11 ˇ 3 Czytań Drukuj
Wrzesień u przedszkolaków
Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie nie próżnują! Mimo trudnej pandemicznej sytuacji nie mają zamiaru spoczywać na laurach i ostro zabierają się do działania.

15 września 2020 roku obchodziły DZIEŃ KROPKI. Zaroiło się w oddziale od kropek, kropeczek, kropuniek na ubrankach, buźkach a nawet w śniadaniówkach. Wszystkie zabawy i zajęcia również były oplecione kropeczkami. Wyobraźnia dzieci nie miała granic a zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przedszkolaki z wymalowanymi kropeczkami na buźkach

Przedszkolaki z kropeczkami


Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem, do którego przygotowaliśmy się trzy tygodnie to PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA BYSTRZAKA. Odbyło się ono 21 września 2020 roku w poniedziałek. Zanim Pani Dyrektor Barbara Stala uroczyście dokonała pasowania przedszkolaki musiały udowodnić, że na takie miano zasługują. Od samego rana zbierały kolejne odznaki: „Sprytna rączka”, „Donośny głosik”, „Bystre oczko” „Zwinna nóżka”, „Wspaniała pamięć”, wykonując przygotowane niełatwe zadania. Oczywiście wszyscy spisali się wspaniale, więc mogli przystąpić do pasowania. Zaśpiewali radośnie piosenkę i uroczyście złożyli przyrzeczenie:

„My przedszkolaki dzisiaj ślubujemy
Że zawsze grzeczni będziemy
Będziemy sobie pomagać wzajemnie
By czas płynął nam bardzo przyjemnie
Uważnie słuchać naszej pani będziemy
I drugie śniadanko zawsze całe zjemy
Od dziś będziemy się pilnie uczyli
Byśmy rodziców swoich nie zasmucili”


Po tych słowach Pani Dyrektor dokonała pasowania i wręczyła wszystkim przedszkolakom pamiątkowe dyplomy. Liczymy, że dzieci dalej będą tak ochoczo podejmować różne wyzwania.

Pasowanie przedszkolaków
Pasowanie przedszkolaków


To nie koniec ciekawych wydarzeń. 23 września przedszkolaki uczciły PIERWSZY DZIEŃ JESIENI. Najpierw w sali rozwiązywały rebusy, zagadki związane z tym tematem a następnie udały się na pobliskie boisko, wraz ze starszymi kolegami II klasy z p. Celinką Błaszczyk na czele, by tam rozpalić ognisko i na sportowo przywitać jesień. Kiełbaska upieczona samodzielnie smakowała wyśmienicie! Po tak sytym posiłku i chwilowym odpoczynku rozpoczęły się różnego rodzaju rozgrywki. Mimo, że sytuacja jest wyjątkowa dzieci wspaniale się bawiły. Czekamy teraz na kolejną porę roku, którą powitamy równie uroczyście.


Wrzesień, to też miesiąc, w którym obchodzi się DZIEŃ CHŁOPAKA. Dziewczynki postanowiły wykonać dla kolegów „laurki samochodowe”, które podarowały im wraz ze słodkościami. Pomysł bardzo im się spodobał. Chłopaki czekają teraz na Dzień Kobiet i już planują niespodzianki dla koleżanek w ramach rewanżu. Przed nami kolejny miesiąc a my wszyscy liczymy, że będzie on równie bogaty w ciekawe wydarzenia.

Renata Lipkowska

 Dodane przez Linka1971 dnia październik 06 2020 22:00:56 ˇ 6 Czytań Drukuj
Wycieczka na Turbacz
Korzystając z pięknej jesiennej pogody, w poranek 23. września uczniowie klas IV – VI wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz przedstawicielami rodziców wybrali się na wycieczkę na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz.
Zaopatrzeni w dobre humory, solidne buty oraz doborowe towarzystwo wyruszyliśmy z Długiej Polany kierując się szlakiem zielonym na sam szczyt. Po drodze podziwialiśmy piękno gorczańskiej przyrody, rozległe polany, malowniczo położone bacówki oraz pomniki upamiętniające Konfederatów Tatrzańskich oraz Ojca Maksymiliana Kolbego. Po pamiątkowych zdjęciach na szczycie Turbacza, zeszliśmy do schroniska by z apetytem spałaszować własnoręcznie usmażone kiełbaski i inne smakołyki przyniesione w plecakach. Po odpoczynku i wnikliwym spenetrowaniu okolic schroniska udaliśmy się w drogę powrotną, kosztując prawdziwej górskiej wody (a nawet zabierając odrobinę dla rodziców) oraz nawiedzając Kaplicę Papieską na Rusnakowej Polanie. Mieliśmy także okazję zobaczyć pomnik ofiar Katynia i krzyż poświęcony Żołnierzom Wyklętym.
Wędrówka była niemałym wyzwaniem, jednak wszyscy świetnie się bawili, dowiedzieli wielu ciekawych rzeczy i już teraz z niecierpliwością oczekują na kolejną górską wyprawę.


Kolaż zdjęć z wycieczki na Turbacz

 Dodane przez Linka1971 dnia październik 06 2020 21:40:31 ˇ 5 Czytań Drukuj
Pix Programming Challenge PL
Plakat Pix Programming Challenge PL Dodane przez Linka1971 dnia październik 05 2020 22:23:25 ˇ 6 Czytań Drukuj
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji , zachęcającej do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł 2 października 2020 r. W ten dzień został przeprowadzony egzamin, swoją wiedzę mogli pochwalić się zarówno uczniowie i nauczyciele. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy VI. Egzamin wzbudził wśród uczestników zabawy wiele pozytywnych emocji oraz pobudził chęć zdrowej rywalizacji. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 wylosowanych zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

uczniowie szkoły podczas egzaminu z tabliczki mnożenia


 Dodane przez Linka1971 dnia październik 04 2020 17:37:12 ˇ 6 Czytań Drukuj
Dzień Chłopaka
30 września w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. św. S. Kostki w Krauszowie, wraz z opiekunem p. Dominiką Ustupską, zorganizował akcję pod nazwą „Dzień Krawata”. Okazuje się, że w krawat dodał elegancji zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Tego każdy kto założył krawat miał większe przywileje. Dzięki "krawatom" uczniowie mogli uniknąć odpowiedzi na ocenę, czy pisania niezapowiedzianej kartkówki.

Jeszcze raz naszym CHŁOPCOM życzymy Wszystkiego Najlepszego :)zdjęcia uczniów klasy 6, 7 i 8 w krawatach
 Dodane przez Linka1971 dnia październik 03 2020 22:59:47 ˇ 7 Czytań Drukuj
XV Olimpiada Informatyczna Juniorów
oficjalny plakat organizatorów XV Informatycznej Olimpiady Juniorów
 Dodane przez Linka1971 dnia wrzesień 27 2020 17:17:01 ˇ 8 Czytań Drukuj
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
plakat na X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


Szanowni Rodzice i Uczniowie,

nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020 r. pod hasłem:

"Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program:

28.09 - 01.10.2020 Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

02.10.2020 - Egzaminy z tabliczki mnożenia:

• Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
• Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
• W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym! Więcej informacji: www.wmtday.org.

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

licencja na organizację w szkole X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli do udziału w internetowym konkursie matematyczno-logicznym organizowanym w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Szczegóły na stronie: www.wmtday.org Dodane przez Linka1971 dnia wrzesień 24 2020 16:31:59 ˇ 12 Czytań Drukuj
Święto Patrona Szkoły
18 września 2020 r. nasza szkoła obchodziła święto patrona - św. Stanisława Kostki. Tegoroczne obchody, w czasie pandemii koronawirusa, miały nietypowy, bardziej kameralny charakter. Ze względu na obowiązujące procedury, nie mogliśmy się spotkać całą społecznością szkolną na uroczystym apelu. Jedynie reprezentacja szkoły złożona z uczniów klas starszych – VII i VIII wraz z Pocztem Sztandarowym, pod opieką p. dyr. B. Stali i p. A. Pawlikowskiej, wzięła udział w uroczystej Mszy Św. w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu.

cyt. „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich winienem żyć”
św. Stanisław Kostka

 Dodane przez Linka1971 dnia wrzesień 20 2020 23:13:39 ˇ 17 Czytań Drukuj
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
RODO
Klauzula informacyjna
Dostępność cyfrowa
Deklaracja dostępności
BIP
Facebook
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Nasza kadra
Kontakt
E-dziennik
Galeria
Szukaj

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl